מה זה טיפול שורש?  מה זה אפיסקטומי?

למה יש לי דלקת בשן שעברה טיפול שורש, מבנה וכתר? מה האפשרויות לטיפול במצב כזה?

האם להגיע למומחה לטיפולי שורש? שאלות שנשאלתי…הנחיות מהירות לאן לפנות. מקבץ שאלות ראשון.

השן של הילד קיבלה מכה, השן שלי מתנדנדת, עובד עם ביטוח? אפשר בלי סכר גומי?, אפיסקטומי או טיפול חוזר?….אתה יכול לעזור?

להמשך קריאה

הנזק המצטבר, שדלקת שקטה בקצה השורש, יכולה לגרום ללא טיפול שורש מתאים

"יש לי הפרשה ונפיחויות חוזרות כבר שנים. מידי פעם מתנפח לי בונקלה בחניכיים, המלווה בתחושה לא נעימה וטעם רע. אני מפוצצ/ת את זה והכל נרגע", אם זה נשמע מוכר, כדאי שתקראו עד הסוף…

להמשך קריאה

למה כואבת לי השן? כאב שיניים מנקודת מבטו של מומחה לטיפולי שורש

הכאב הוא תוצאה של דלקת שהיא התגובה הטבעית של הגוף לגירוי ולזיהום. חוסר כאב אינו מעיד שאין דלקת. רמת הכאב אינה מעידה על חומרת המצב אלא רק על מצב רגעי בו הגוף הגביר את תגובתו. הכאב יכול להיות ממוקם או מקרין ולכן מבלבל באבחנתו.

להמשך קריאה

השן התחילה להיות רגישה לקור! כשיש רגישות לקור, חייבים לעשות טיפול שורש?

רגישות לקור היא הדרך של הגוף שלנו להתריע שמשהו לא לגמרי בסדר. הרגישות המוגברת היא כאב מוקרן, ולכן קשה לעיתים לאתר את השן הבעייתית. בכל מקרה, יש לאתר את מקור ההתרעה ולהחליט האם לבצע טיפול או מעקב. טיפול מוקדם ימנע ארוע של כאבים חזקים וצורך בטיפול שורש.

להמשך קריאה

דלקת בשן לא מטופלת, גרמה להתלקחות ופגיעה זמנית בתחושה – הצגת מקרה

אני מציג מקרה המדגים את החשיבות לטיפול מוקדם בדלקת בשן, גם אם היא שקטה. מדובר במאמר מהעיתון האוסטרלי

להמשך קריאה

7 סיבות מדוע כדאי לעשות חידוש טיפול שורש בשן עם דלקת שקטה

זה בהחלט לא מובן מאליו, לגשת לחידוש טיפול שורש בשן עם דלקת שקטה. למה לא לבצע מעקב? לא רק זה שאין כאבים כרגע…יש סיכונים לסיבוך שיתרחש בעקבות ניסיון טיפול. המצב השקט יכול להפוך לפתע כואב. חוץ מזה, אף אחד לא מבטיח לי שטיפול השורש החוזר יצליח. אז למה לטפל בדלקת שקטה?

להמשך קריאה

כתר זמני או כתר קבוע ? מה מומלץ לבצע בסיום טיפול שורש / חידוש טיפול שורש ?

בסיום טיפול שורש או חידוש טיפול שורש, מה לבצע ? כתר זמני או כתר קבוע? במאמר מתוארות שתי האופציות וכן הסבר לגבי הרציונל בבחירה בין שתיהן.

להמשך קריאה

טיפול אנטיביוטי לדלקת בשן, מוריד את עצמת האש אבל לא מכבה את השרפה

דלקת בשן היא תהליך ההגנה של הגוף. היא יכולה להיות שקטה או חריפה וכואבת. ברב המקרים, אנטיביוטיקה אינה טיפול לדלקת אלא רק דרך להחליש אותה, להעביר אותה ממצב חריף למצב כרוני. טיפול אנטיביוטי לדלקת בשן דומה להנחת חוסם עורקים כדי לעצור דימום. מדובר בטיפול חרום זמני שלאחריו יש לתכנן את הטיפול המתאים למצבה של השן

להמשך קריאה

דלקת בשן יכולה להיות שקטה, ללא כאב? בהחלט…פצצה מתקתקת

אם לא נטפל בשן עם דלקת שקטה שלא כואבת ונדחה את קץ, נאבד את השן. טיפול בשלב מוקדם יאפשר לשמור על השן. טיפול לאחר המתנה ארוכה לעתים לא אפשרי. השן הטבעית תמיד עדיפה על שתל.

להמשך קריאה

השן כואבת לי לאחר טיפול שורש שבוצע אתמול, מדוע?

מצב בו השן כואבת לאחר סיום טיפול שורש הוא ברב המקרים מצב תקין. במרבית המקרים מדובר בתגובה טבעית של הגוף למתרחש בטיפול. אם הבעיה מתמשכת מעבר לחודש ימים, נאמר, כדאי לבדוק צורך בהתערבות.

להמשך קריאה

דלקת בשן עם טיפול שורש אותרה – 5 סיבות הגורמות לנו, רופאי השיניים להימנע מטיפול. רפואת שיניים מתגוננת

מבט חטוף פנימה לעולמו המתגונן של רופא השיניים. ישנם מצבים בהם רופא השיניים ימנעו מהמלצה לטיפול שורש חוזר גם אם לפי ה"ספר" יש צורך בכך. הסיבות תלויות בסוג המטופל, בטחונו המקצועי והידע העדכני של רופא השיניים והמצבים הקלינים המורכבים

להמשך קריאה