טיפול השורש ילווה אותך לאורך כל החיים אם הוא איכותי. אם הוא לקוי, הוא יגרום לכשלון כל מה שנבנה מעליו לאחר מספר שנים.

"הבעיה" היא שגם טיפולי שורש לקויים מחזיקים מספר שנים. מטופלים לוקחים כמובן מאליו שיש צורך לחזור על טיפול שורש כל מספר שנים, וזו טעות.

שווה להשקיע בטיפול הראשון הרבה מאשר להשקיע המון כל החיים בנסיונות התיקון.

זה משתלם מכל הבחינות

אפיסקטומי – מכסה על פח זבל?

שאלו את עצמכם..האם במהלך חידוש טיפול שורש אנו מסלקים את כל החידקים מהתעלה? התשובה היא..לא. אנחנו משאירים חיידקים בנישות אי-רגולריות לאורך התעלה ובאזורי חיבור בין התעלות (איסטמוס).

להמשך קריאה

האם יש לעשות טיפול שורש רוטיני תמיד לפני ביצוע כתר ?

אין צורך בביצוע טיפול שורש באופן רוטיני לפני ביצוע שיקום. יש לבחון כל מקרה לגופו. חשוב להבין כי ביצוע טיפול שורש אינו מבטיח שלא תתפתח דלקת. אם טיפול השורש לקוי, היא תתפתח לאחר מספר שנים, מצב שיחייב ביצוע כל השיקום מחדש או לבצע טיפול שורש כירורגי – אפיסקטומי.

להמשך קריאה

כמה תעלות יש לי בשן? האם אפשר לפספס תעלה במהלך טיפול שורש?

כל שן היא חידה, כל שן נוצרה שונה מחברתה. ניתן להסתמך על ידע כללי לגבי מספר התעלות אך יש לבדוק בכל טיפול את האנטומיה, המבנה, הייחודי שעומד מולנו. כאשר בצילום עולה חשד למבנה חריג, או אם במהלך טיפול עולה חשד שיש תעלה נוספת שלא אותרה, יש לשקול להפנות את המטופל לרופא עם ציוד הגדלה, נסיון ומיומנות באיתור תעלות.

להמשך קריאה

כיצד להעריך את רמת הקושי של טיפול שורש? מתי להפנות/ לפנות למומחה לטיפולי שורש?

לכל רופא שיניים, רמת מיומנות שונה… לכל טיפול שורש, רמת קושי שונה, כל מתרפא מחייב התמודדות ייחודית לו. ההתאמה בין רמת המיומנות, רמת הקושי של טיפול השורש והקשיים אותם מציג המטופל, הינה קריטית להצלחה ושרידות השן / הגשר המתוכננים. מאמר חובה לכולם.

להמשך קריאה

יש לי חור עמוק בשן. מתי עושים סתימה עמוקה ומתי עושים טיפול שורש?

יש לי חור עמוק בשן עם רגישות מידי פעם שאני אוכל/ת. הרופא אמר לי שאני צריכ/ה טיפול שורש. מתי עושים טיפול שורש ומתי סתימה עמוקה? במאמר, הסבר על קבלת ההחלטות לפני הקביעה שיש צורך בטיפול שורש.

להמשך קריאה

סיבוכים במהלך טיפול שורש

סיבוכים במהלך טיפול שורש נובעים מתוך קושי להתמודד עם מצבים מסובכים בתוך תעלות השורש. במאמר זה אפרט מהם הסיבוכים הנפוצים ומהם דרכי ההתמודדות איתם.

להמשך קריאה

מה זה טיפול שורש?

טיפול שורש טוב יביא להצלחת הטיפול כולו. טיפול שורש לקוי יביא (לא מייד) לכשלון השיקום וצורך בהחלפת הכתר וחידוש טיפול השורש.

להמשך קריאה

טיפול שורש בהריון

טיפול שורש בהריון. האם לבצע טיפול שורש, חידוש טיפול שורש ע"י מומחה לטיפולי שורש במהלך ההריון. האם לדחות את הטיפול?

להמשך קריאה

טיפול שורש טוב יקבע את הישרדותה של השן והשיקום כולו. טיפול שורש עושים פעם אחת….טוב

טיפול שורש ראשוני הוא הקריטי ביותר להצלחת הכתר ושרידות השן לאורך החיים. טיפול טוב יביא למצב תקין לכל החיים. טיפול גרוע יוביל תוך מספר שנים לצורך בפרוק הכתר והמבנה וביצוע חידוש טיפול שורש, וזה חבל..

להמשך קריאה

מחיר טיפול שורש גרוע

טיפול ע"י אנדודונט עולה יותר בטווח הקצר אך משתלם בטווח הארוך.

להמשך קריאה