טלפון במרפאה:

0778036247

סטודנט לרפואת שיניים

האם את/ה מצליח/ה לאתר את הבעיה? הצגת מקרה שני

המקרה המוצג דרש פעולות מתואמות של 3 מומחים והתוצאה בהתאם. מה לדעתכם היה המרכיב הקריטי להצלחה? לדעתי היה זה האמון בין המטופל למטפליו. אמון זה אינו בנמצא עוד בעולם הדנטלי המתגונן מתביעות, מצב המוביל לעקירת הרבה שיניים שניתן לשמר.

להמשך קריאה

אפיסקטומי – מכסה על פח זבל?

שאלו את עצמכם..האם במהלך חידוש טיפול שורש אנו מסלקים את כל החידקים מהתעלה? התשובה היא..לא. אנחנו משאירים חיידקים בנישות אי-רגולריות לאורך התעלה ובאזורי חיבור בין התעלות (איסטמוס).

להמשך קריאה

סיטי דנטלי, CBCT, כלי אבחנתי לפני במהלך ולאחר טיפול שורש. סריקה לעומק ה CBCT

סיטי דנטלי, CBCT הוא כלי הכרחי אבל אינו כלי רוטיני. למרות ההקטנה המשמעותית ברמות הקרינה אליהן נחשף המתרפא, יש עדיין לשקול את הצורך המעשי ואת המידע הקריטי שתספק הסריקה מול "עלויות הקרינה" המצטברת השנתית.

להמשך קריאה

דיון ב 6 תפישות מוטעות ויום-יומיות במהלך ביצוע אבחנה והחלטת טיפול אנדודונטי. טיפים שיעזרו לכם לעבור את טיפול השורש בשלום

מטרת מאמר זה אינה להחליף את עקרונות ביצוע האנמנזה הרפואית אלא להעלות מספר "מוקשים", תפישות מוטעות וטעויות נפוצות במהלך ביצוע האבחון הראשוני לפני החלטה על ביצווע טיפול שורש או חידוש טיפול שורש.

להמשך קריאה

האם גודל הדלקת קובע את סיכויי שרידות השן? האם יש טעם לטפל בשן עם דלקת כלכך גדולה?

הרבה מאיתנו נרתעים מלטפל בשן עם דלקת נרחבת. מבט חטוף על הצילום וגבולות הנגע הדלקתי ואנו מסנינים מבין שינינו את המילה הרדודה, "עקירה". רציתי להעמיק כדי להבין את משמעות גודל הדלקת והשלכותיו על קביעת הפרוגנוזה ותוכנית הטיפול.

להמשך קריאה